Az első utalásokat dr. Schüßler tette, de részletesen dr. Kurt Hickethier német orvos dolgozta ki.
Az arcdiagnózis arra a megfigyelésre épül, miszerint a szervezet a bõrt "elhanyagolja" betegség esetén és ez megnyilvánul az arc bizonyos területein elszínezõdés, folt, ránc, kiütés vagy váladék formájában, aminek az értelmezése komoly tapasztalatot és szakembert igényel.
A hiányállapotok súlyosságát egy 1-10-ig terjedõ skálán értékelik, ha több ásványi anyag hiányára utaló jel van, akkor maximum hármat kezelnek egyszerre a legtöbb pontszámot elértek közül. Egy-két hónap múlva érdemes ismét felkeresni a szakembert, aki az arcdiagnózist felállította és újraértékelni a változásokat. Ha egyik hiányállapotra utaló jel megszûnt, akkor lehet foglalkozni a következõ, kevesebb pontszámot elért hiányállapottal. Az egyes szerekre utaló arcdiagnosztikai jelek a megfelelõ szernél kerültek leírásra. Az arcdiagnózis általában ingyenes, érdemes elvégeztetni.
Fontos tudnivalók arcdiagnózis elõtt:
csak természetes fénynél láthatók tisztán az arcdiagnosztikai jelek, ezért lehetõleg válasszunk reggeli vagy kora délutáni idõpontot;
ne sminkeljünk, mert elfedjük a lényeges foltokat, színeket és az arcdiagnózis értékelhetetlen lesz vagy félrevezetjük az arcdiagnózist végzõ szakembert;
mondjuk el, ha ránctalanító krémet használtunk az arcdiagnózis elõtt (pl. botulotoxint tartalmazó készítményt), mert ez kifeszítheti a ráncokat és szintén fontos arcdiagnosztikai jeleket szüntethetünk meg.
Használja ki az arcdiagnózisban rejlõ lehetoségeket és elõzze meg a betegségeket mielõtt panaszokat okozna!